Dziwnowska Liga Biegowa

O tym, że bieganie stało się w ostatnim czasie jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu, świadczy fakt coraz większej ilości osób, które można mijać choćby po drodze do pracy. Biegowego bakcyla złapali również mieszkańcy naszej gminy oraz powiatu.

_DSC9967

Amatorów biegania możemy spotkać niemal o każdej porze dnia. Właśnie dla nich organizatorzy LUKS „Bałtyk” Dziwnów, MOSiK Dziwnów, Klub Olimpijczyka przy GP „Pomerania”, Nadleśnictwo Gryfice, OSP Dziwnów oraz Urząd Miasta i Gminy Dziwnów postanowili zorganizować cykl biegów.

Biegi rozgrywane są raz w miesiącu: marcu, kwietniu, maju, wrześniu, październiku i listopadzie. Aby być sklasyfikowanym w DLB należy wziąć udział w przynajmniej pięciu biegach (regulamin DLB będzie dostępny podczas zawodów). Biegi odbywają się na terenie Gminy Dziwnów, a długość tras będzie się wahać od 5 do 10 kilometrów.

_DSC9933

Biegi przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Wyjątkiem są osoby, które ukończyły 15 lat. Mogą wystartować, jednak muszą być pod opieką prawnego opiekuna lub innej osoby pełnoletniej i mieć pisemną zgodą na start. Startujący nie mogą mieć przeciwwskazań do uprawiania biegów.

Dodaj komentarz