Żeglarskie wyróżnienie dla Gminy Dziwnów

Żeglarskie wyróżnienie dla Gminy Dziwnów

30 listopada 2017 r. w warszawskim Centrum Olimpijskim podsumowano żeglarski rok 2017. „Gala Polskiego Związku Żeglarskiego” była zwieńczeniem bardzo intensywnego sezonu oraz zapowiedzią nadchodzących wydarzeń w roku 2018. 

Nim oficjalnie rozpoczęły się rozmowy o tym, jakie będą kolejne lata, wręczono nagrody i wyróżnienia za mijający rok. Wśród laureatów znalazł się Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak, Odebrał on wyróżnienie za dotychczasową organizację regat cyklu Europa Cup w klasie Laser. Regaty w tej klasie są oceniane bardzo wysoko przez odwiedzających gminę żeglarzy. Chwalona jest nie tylko organizacja, ale też poziom sportowy. Powoduje on, że rywalizacja na dziwnowskim akwenie jest każdego roku bardzo interesująca.

Gala Polskiego Związku Żeglarskiego

Żeglarskie wyróżnienie dla Gminy Dziwnów

Uzupełnieniem wyróżnienia były również specjalne podziękowania za aktywne promowanie żeglarstwa w gminie i regionie. Jak wspomniano na gali – Dziwnów bardzo mocno zaznaczył się na żeglarskiej mapie. Stał się synonimem jakości w organizacji, sympatycznej atmosfery i systematycznego rozwoju.

Nagrody dla gminy wręczał prezes PZŻ – Tomasz Chamera i viceprezes PZŻ – Mateusz Kusznierewicz. Nie mniej sympatycznym akcentem był również fakt powołania do kadry narodowej w żeglarskiej klasie 420, zawodniczki klubu Baltic Dziwnów – Weroniki Jaroszek.

Podczas gali władze Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser przekazały na ręce Grzegorza Jóźwiak flagę Mistrzostw Europy w klasie Laser (przekazaną przez EILCA), które odbędą się w Dziwnowie za dwa lata.

foto: PZŻ, tekst: UM Dziwnów

Dodaj komentarz